Dartmouth, Massachusetts — Delivered October 2017
| Product Type | Pumper |
|---|---|
| Chassis | Saber |
| Truck Type | Pumper |
| Engine | Cummins L9 — 370 HP |
| Pump | Hale • 1500 GPM • Midship |
| Tank | 1000-gallon Water |
| Overall Height | 9'8" |
| Generator | Harrison Hydraulic — 6 kW |
Dartmouth, Massachusetts — Delivered October 2017
| Product Type | Pumper |
|---|---|
| Chassis | Saber |
| Truck Type | Pumper |
| Engine | Cummins L9 — 370 HP |
| Pump | Hale • 1500 GPM • Midship |
| Tank | 1000-gallon Water |
| Overall Height | 9'8" |
| Generator | Harrison Hydraulic — 6 kW |