Dayton & Lyman , Maine — Delivered June 2015
| Product Type | Pumper |
|---|---|
| Truck Type | Pumper |
| Engine | Cummins ISL9 — 400 HP |
| Pump | Pierce PUC™ • 1500 GPM |
| Tank | 1000-gallon Foam,Water |
| Overall Height | 10'6" |
| Foam System | Husky® 3 |
| Generator | Harrison Hydraulic — 3 kW |
Dayton & Lyman , Maine — Delivered June 2015
| Product Type | Pumper |
|---|---|
| Truck Type | Pumper |
| Engine | Cummins ISL9 — 400 HP |
| Pump | Pierce PUC™ • 1500 GPM |
| Tank | 1000-gallon Foam,Water |
| Overall Height | 10'6" |
| Foam System | Husky® 3 |
| Generator | Harrison Hydraulic — 3 kW |