New Bedford, Massachusetts — Delivered September 2017
| Product Type | Pumper |
|---|---|
| Chassis | Arrow XT |
| Truck Type | Pumper |
| Engine | Cummins L9 — 400 HP |
| Pump | Waterous • 1500 GPM |
| Tank | 500-gallon Water |
| Overall Height | 9'10" |
| Generator | Onan Hydraulic — 15 kW |
New Bedford, Massachusetts — Delivered September 2017
| Product Type | Pumper |
|---|---|
| Chassis | Arrow XT |
| Truck Type | Pumper |
| Engine | Cummins L9 — 400 HP |
| Pump | Waterous • 1500 GPM |
| Tank | 500-gallon Water |
| Overall Height | 9'10" |
| Generator | Onan Hydraulic — 15 kW |