Sanford, Maine — Delivered July 2018
| Product Type | Aerial |
|---|---|
| Chassis | Velocity |
| Truck Type | Aerial |
| Engine | Detroit Diesel DD13 — 525 HP |
| Pump | Waterous • 2000 GPM • Midship |
| Tank | 300-gallon Water |
| Overall Height | 10'10" |
| Generator | Onan Hydraulic — 10 kW |
Sanford, Maine — Delivered July 2018
| Product Type | Aerial |
|---|---|
| Chassis | Velocity |
| Truck Type | Aerial |
| Engine | Detroit Diesel DD13 — 525 HP |
| Pump | Waterous • 2000 GPM • Midship |
| Tank | 300-gallon Water |
| Overall Height | 10'10" |
| Generator | Onan Hydraulic — 10 kW |