Woburn, Massachusetts — Delivered February 2018
| Product Type | Aerial |
|---|---|
| Chassis | Arrow XT |
| Truck Type | Aerial |
| Engine | Cummins X15 — 565 HP |
| Pump | Waterous • 2000 GPM • Midship |
| Tank | 300-gallon Water |
| Overall Height | 10'9.5" |
| Generator | Onan Hydraulic — 10 kW |
Woburn, Massachusetts — Delivered February 2018
| Product Type | Aerial |
|---|---|
| Chassis | Arrow XT |
| Truck Type | Aerial |
| Engine | Cummins X15 — 565 HP |
| Pump | Waterous • 2000 GPM • Midship |
| Tank | 300-gallon Water |
| Overall Height | 10'9.5" |
| Generator | Onan Hydraulic — 10 kW |